Ekonomi

TÜDKİYEB Başkanı Çelik: “Türkiye’nin yüzyılında küçükbaşları taarruza geçirecek adımlar atılmalı”

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, ülkenin küçükbaş hayvancılık coğrafyası olduğunu belirterek, 2023 yılında küçükbaş hayvancılığı ileriye taşıyacak atılımlar yapılmasını beklediklerini belirtti.

TÜDKİYEB Genel Lideri Çelik, Türkiye’de hayvancılık alanında en uygun üretim dalının küçükbaş hayvancılık olduğuna işaret ederek, “Bugün ülkemiz, hemen hemen her kesimin hızla kabul ettiği gibi tam bir küçükbaş hayvancılık coğrafyasıdır. Dairemiz sevindiricidir.Bu bağlamda Cumhurbaşkanımızın nüfus başına bir küçükbaş hayvan kesimi amacına yönelik açık bir vaadidir.Bu nedenle Türkiye’de küçükbaş hayvancılığı taarruza geçirecek hamlelerin yapılması son derece önemlidir. En büyük beklentimiz bu hedefe ulaşma noktasında Bakanlığımızın yapacağı hamleler olacaktır” dedi.

“2023 yılında hayvancılık sorunlarının analiz yolu küçükbaş hayvanlardan geçmelidir”

Hayvancılıkta yaşanan sorunların yıllar içinde devam ettiğini belirten Çelik, “Hayvancılığımızda yaşanan sıkıntıların sebepleri ortaya konularak analiz odaklı politikalar süratle hayata geçirilmelidir. Sorunların çözümünün küçükbaş hayvancılık olduğuna inanıyorum. küçükbaş hayvancılıkla ilgili politikaların uygulanmasının ülkemiz hayvancılığı için daha faydalı olacağına inanıyorum.Bu nedenle, büyükbaş hayvanlara verilen takviyelerin artmasıyla başta kırmızı et sorunu olmak üzere diğer sorunlarımızın da irdelenmesini veya en azından azaltılmasını temenni ediyorum. Küçükbaş hayvancılıkta yapacağımız ilerlemeden dolayı başta yetiştiricilerimiz olmak üzere tüketici vatandaşlarımız ve nihayetinde ülkemiz fayda sağlayacaktır” dedi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu