Haber

MASKİ ekipleri Manisa’da sağanak yağışa karşı sahada

MANİSA (İGFA) –MASKİ MAKOM ekipleri kısmi su birikintilerine anında müdahale ederek yağmur suyu şebekelerinde ve tıkanan ana kanalizasyon hatlarında biriken malzemeleri temizliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sağanak yağış uyarısının ardından Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri il genelinde alarma geçerek, yağışın olumsuz etkilerini en aza indirmek için alanda çalışmalarını sürdürüyor. Yağış boyunca yoğun çalışma yürüten Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ grupları, 17 ilçede yağmur suyu şebekeleri, kanalizasyon hatları ve derelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Şiddetli yağışta yoğun şekilde çalışan ekipler, ızgaraları ve menholleri temizleyerek su akışını sağlarken, kısmi su birikintilerine de anında müdahale etmeyi sürdürüyor.

Şiddetli yağış sırasında sahada yürütülen çalışmaları takip eden Kanalizasyon Daire Başkanı Cem Çöllü; “Hafta sonu etkili olan sağanak yağışta ilimizin tüm ilçelerinde gece gündüz sahadaydık. Gruplarımız yoğun yağışla birlikte gelen ekipmanların tıkadığı ızgaraları, tıkanmış ana kanalizasyon hatlarını ve dereleri temizledi. Haftanın ilk günü etkili ve şiddetli yağış aldık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatıyla Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 17 ilçemizde tüm ekiplerimizle yaşanabilecek her türlü aksiliğe karşı sahadayız. Şiddetli yağmur altında gece gündüz çalışan ekiplerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. “Allah belasız nasip etsin” dedi.

Öte yandan 185 Analiz Merkezi vatandaşlardan gelen taleplere yanıt vermeye devam ediyor.

Talepler doğrultusunda ilgili gruplara yönlendirilmektedir. Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ ekipleri olası su baskını ve yaşanabilecek diğer aksiliklere karşı gece-gündüz bölgede olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu