Haber

Kılıçdaroğlu’dan “Cumhurbaşkanlığı bırakacak mısınız?” tek cümlelik cevap

OySavaş sonrası sessizliğini bozan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Sözcü gazetesinden Hürmet Öztürk ile yaptığı röportajda çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

GÖREVİ BIRAKIYOR MU?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmesinin ardından başkanlığı sorgulanan Kılıçdaroğlu, “İşinizi bırakacak mısınız?” “Elbette buna parti karar verir” diye cevap verdi.

MYK ÜYELERİNİN TALEPLERİ

MYK üyelerinin istifasını değerlendiren Kılıçdaroğlu, “CHP Parti Meclisi üyeleri, her seçimden sonra olduğu gibi, oy Sonrasında doğal olarak istifa dilekçelerini verdiler. Önceki seçimlerde de yaptılar. Bu, partimizde klasik bir durumdur. Parti Meclisimiz de bugün (Cumartesi) toplanacak. Doğal olarak seçim sürecinden bahsedeceğiz. MYK’daki arkadaşlar görüşlerini dile getirdiler. Merkez Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlar partimizin seçim süreci, harcamaları ve diğer konularda bilgilendirildi. Her konu ayrıntılı olarak tartışıldı ve tartışıldı. Soruları ve görüşleri alındı. Artılarımız eksilerimiz değerlendirildi” dedi.

“OLAĞAN KURULUNU HUKUKA AYKIRI YAPACAĞIZ”

Partisinin olağan kongresini seçim nedeniyle ertelediklerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, bundan sonraki süreci şöyle anlattı: “Olağan kongremizi yasalara göre yapacağız. Parti Meclisimiz karar verecek. Hukukçu arkadaşlarımız tarih yapıyor. Bunun için tarihleme, ilçe, il kongreleri, sonra genel kurul… Belli bir süreç var ve o süreçte onları da tamamlayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu