Haber

İstanbul Valiliği yılbaşı önlemlerini açıkladı

İstanbul Valiliği, yılbaşı ve gece için alınan tedbirleri açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yılbaşı programları nedeniyle insan yoğunluğunun artabileceği konaklama tesisleri, eğlence mekanları, restoran, kafe ve benzeri yerlerde aktif, yoğun ve sürdürülebilir denetimler yapılacak ve sayı misyon çalışanlarının sayısı artırılacaktır.

Halkın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezleri, havalimanları, otogar ve toplu taşıma araçlarının durakları, meydan ve kutlamaların yapıldığı alanlar ile eğlence mekanlarında güvenlik birimleri önlem alacak. Yeni yılın başında vatandaşların kutlama yapabileceği alan, meydan ve yerlerde tedbirler artırılarak uygulanacak.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından sağlık kuruluşlarına acil servisler de dahil olmak üzere eksiksiz sağlık hizmeti verecek yeterli sayıda işçi görevlendirilecek.

Yangın ve benzeri tehlikelere karşı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İtfaiye Daire Başkanlığı) tarafından her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuzda bulunulacaktır.

Yılbaşı nedeniyle seferlerin aksamaması için belediye, polis ve jandarma personeli en üst düzeyde tedbir alacak ve nöbetçi servisler kesintisiz olarak yürütülecek.

Trafik, zabıta ve vergi kontrol görevlileri ekipler halinde kontrol ve denetimlerini aktif olarak yapacak.

Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli tedbirler alınacaktır. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu