Teknoloji

Hayallerin gerçeğe dönüştüğü yarışma

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle düzenlenen Girişimcilik Yarışı, girişimcilere hayallerine bir adım daha yaklaşma fırsatı sunuyor. Startup Idea yarışı, yenilikçi fikirlere sahip girişimcilerin projelerini hayata geçirmeleri için değerli bir platform. Yarışmacılar, yaratıcılıklarını ve yeteneklerini sergileyerek özgün projelerini heyetteki deneyimli girişimcilere sunarken, girişimcilerin hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri için Üsküdar Üniversitesi temel oluşturuyor.

Üsküdar Üniversitesi BrainPark Teknoloji Transfer Ofisi tarafından desteklenen Startup Fikri yarışması işletmeleri ve girişimcileri desteklemek amacıyla düzenleniyor. Yarışma, projelerin profesyoneller tarafından değerlendirilmesi ve en kısa sürede en yüksek verimle para kazanmasına göre sonuçlandırılır. Yarışa katılmaya hak kazanan girişimciler, öğrenmeleri gereken her şeyi özet halinde öğreniyor ve 48 saatlik bir kampa girerek eğitim alıyor.

 

Rekabetin farkı: Projeler başlangıçtan yatırım aşamasına kadar korunur

 

Üsküdar Üniversitesi ARGEYEP (Ar-Ge ve İnovasyon Politikaları Direktörlüğü) Proje Yöneticisi Meltem Bayraktar, “Bu yarışmada proje geliştirmek ve ticari hayata kazandırmak gibi değerli bir misyonu olan Collective Idea ile iş birliği yapıyoruz. Kolektif Fikir girişimcilik akımının öncülerinden biri olarak Türkiye’de özel bir yere sahiptir. Kazanan projeler para kazanana veya yatırım alana kadar sahiplenilir. Bu yarışma diğer yarışlardan farklı olarak başlangıç ​​aşamasından itibaren proje geliştirmeye odaklanıyor ve yatırım almayı hedefliyor.” söz konusu.

 

Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız.

Bayraktar, “Yarışmaya katılan girişimcilerimize birçok fırsat sunacağız. Kazanan projelerin sahipleri, ödüllerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi gibi işbirlikçilerinden de yararlanacak. Startup Fikir Yarışması’nın ilk etabını geçen ve destek almaya hak kazanan projeler, 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren gelişim süreçleri için destek programına alınacak ve sonucu kamuoyuna açıklayarak diğer girişimcilere ilham kaynağı olacağız. .

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu