Haber

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya’da konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, zorda kalanın yanında olduklarını belirterek, “Biz her zaman iyiden ve barıştan yana bir duruş sergiledik. Bunun faydasını depremde gördük” dedi. söz konusu.

AK Parti’den Antalya milletvekili adayı Çavuşoğlu, bu yıl ilk kez kentte bir otelde düzenlenen “Antalya Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşik Yabancılar Konferansı”na katıldı.

Dünyanın dört bir yanından 26 farklı sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı konferansta konuşan Çavuşoğlu, Antalya’da dost ve kardeş ülkelerden gelen insanların barış içinde yaşadığını söyledi.

Dış politika bağlamında Türkiye’nin bölgedeki konumuna ve küresel diplomasiye dikkat çeken Çavuşoğlu, istikrar ve barış konusunda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Türklerin yaşadığı coğrafyalarda soydaşları için atılan adımları değerlendiren Çavuşoğlu, şunları söyledi:

“Antalyamızın huzurlu ikliminde siz değerli vatandaşlarımızla birlikte öne çıkmaktan mutluluk duyuyorum. Zorda kalanın yanında olduk, her zaman liyakatten ve barıştan yana tavır aldık. Bunun faydasını geçen süreçte gördük. Türkiye’de herkes seferber oldu. Dernekleriniz de deprem bölgesindeki kardeşlerimize yardım için seferber oldular, hepinize teşekkür ederim.”

Dost ve kardeş ülkelerle işbirliğini artırmanın önemini anlatan Çavuşoğlu, “Türkiye Yüzyılı” için kararlı olduğunun altını çizdi.

Bakan Çavuşoğlu, katılımcıların soru ve taleplerini dinledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu