Haber

Erdoğan’dan sert açıklamalar: Artık inandırıcılığı kalmadı!

Flaş Haber…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yalova Sefine Tersanesi’nde ”Mavi Vatana Güç: Yeni Deniz Platformları Teslim Töreni”adresinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’in Gazze saldırılarına ilişkin Batı’yı eleştirdi ve şunları söyledi: ‘Onlar, günümüzün kan ve nefretle kör olmuş Führer Netanyahu ve ekibinin Filistin halkına karşı soykırıma varan barbarlığını izlemekle yetindiler.”söz konusu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık mesajı da verdi. “Suriye ve Irak’taki terör bataklığı tamamen kurutuluncaya kadar teröre karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.”dedi.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

İnsan hak ve özgürlüklerine ilişkin sağa sola karne verenler 105 gün boyunca çocukların, bebeklerin, kadınların vahşice katledildiğini görmediler. Benzer bir üzüntü Gazze’deki trajedi için de yaşanacaktır. İsrail’in katliamlarına göz yumanlar yarın pişmanlık duymaktan kurtulamayacaklardır.

Başta çoğunluğu çocuk ve kadın olmak üzere masum Gazzelilerin katledilmesiyle 100 bin insanı katledenler, yıkıcı sonuçlarla karşı karşıya kalacak. İsrail’e destek verenleri hayranlıkla izliyoruz. Doğrusunu söylemek gerekirse, en son Gazze krizinde kötü bir sınavdan geçen Batılı ülkelerin artık hiçbir inandırıcılığı kalmamıştır.

Faşist yüzleri ortaya çıktı. Zulmün önüne geçmek için tek bir adım bile atmadılar. Günümüzün Führer Netanyahu ve ekibinin kan ve nefrete takıntılı Filistin halkına karşı soykırıma varan barbarlığını izlemekle yetindiler.

”TERÖRLE MÜCADELEMİZE KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ”

Sınırlarımız içinde ve dışında terörle mücadele operasyonlarını rahatlıkla gerçekleştirebiliyoruz. Suriye ve Irak’taki terör bataklığı tamamen kuruyana kadar teröre karşı mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu