Ekonomi

Cummins, John H. Stone’u Yönetim Kuruluna atadı

COLUMBUS, Ind. – Motor ve enerji şirketi Cummins Inc. (NYSE: CMI) bugün John H. Stone’un Yönetim Kurulu üyesi olarak atandığını duyurdu. Stone’un şubedeki stratejik büyüme ve teknoloji konusundaki kapsamlı deneyiminin, özellikle şirket devam eden güç dönüşümünde ilerlerken Cummins için pahalı bir varlık olması bekleniyor.

John H. Stone şu anda güvenlik analitiği konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Allegion’un Başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaktadır. Allegion’daki rolü, temel büyüme girişimlerine ve hissedar değerini artırmaya odaklanarak stratejik yönlendirmeyi ve küresel operasyonları denetlemeyi içerir. Stone’un Allegion’dan önceki kariyeri, diğer liderlik rollerinin yanı sıra Dünya Çapında İnşaat, Ormancılık ve Güç Sistemleri bölümünün Lideri olarak görev yaptığı Deere & Company’de önemli bir görev süresini içeriyordu.

Cummins Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jennifer Rumsey, Stone’un yönetim kuruluna katılmasından duyduğu heyecanı şöyle dile getirdi: “John, sektörümüzdeki derin uzmanlığı ve büyüme stratejimizi uygulamaya devam edecek ve enerji geçişinde sektörümüze liderlik edecek olan stratejik, teknoloji odaklı büyüme ve genişleme girişimlerindeki liderliğiyle yönetim kurulumuza katılıyor.”“Bu bizim için bir değer olacak.”

Cummins Inc.’in genel merkezi Columbus, Indiana’dadır. Çeşitli güç çözümleri portföyüyle küresel bir güç lideri olarak faaliyet göstermektedir. Şirketin teklifleri arasında dizel, doğal gaz, elektrik ve hibrit teknolojilere odaklanan çok çeşitli güç aktarma organları ve ilgili bileşenler yer alıyor. 2019’da yüzüncü yılını kutlayan Cummins, dünya çapında yaklaşık 73.600 kişiyi istihdam ediyor ve 2022’de 28,1 milyar dolarlık satışla yaklaşık 2,2 milyar dolarlık fayda bildirdi.

Bu makalede yer alan bilgiler bir basın bültenine dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu