Haber

BODRUM’A SEZONUN SON YOLCU GEMİSİ GELDİ

MUĞLA’nın Bodrum ilçesine, sezonun son yolcu gemisi ‘Costa Venezia’ bin 714 yolcu getirdi. Öte yandan, kente sezon boyunca toplamda 101 yolcu gemisi ve 100 bine yakın yolcu geldiği belirtildi.

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum’a dönemin son yolcu gemisi geldi. İtalya bayraklı, 323 metre uzunluğundaki ‘Costa Venezia’ isimli yolcu gemisi saat 09.00’da İstanbul Limanı’ndan Bodrum’a geldi. Gemi içerisinde ağırlıklı olarak İtalyan, Alman ve İspanyol olmak üzere toplamda bin 714 yolcu ve 988 personel bulunuyor. Yolcu gemisinin saat 20.00’da Heraklion Limanı’na hareket edeceği bildirildi. Öte yandan, dönemin son yolcu gemisi olan ‘Costa Venezia’nın’ 15’inci kez Bodrum’a geldiği bildirildi. Kente gelen yabancı turistler çarşıda alışveriş yaptı ve tarihi noktaları ziyaret etti.

Bölgede restoran işletmeciliği yapan Candan Topdemir, Gelen 100 gemiden biz faydalandık. Bölgedeki esnaf bu durumdan hoş etkilendi. Hepimizin bütçesine katkısı oldu dedi.

BODRUM’A SEZON BOYUNCA 101 YOLCU GEMİSİ GELDİ

Bodrum’a bu yıl 101 yolcu gemisi ve 100 bine yakın yolcu geldiği öğrenildi. 2022 döneminde Kuşadası ve İstanbul’un ardından, ulusalda en çok yolcu ağırlayan 3’üncü liman Bodrum olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu