Ekonomi

Yeni asgari ücret hem işçiyi hem de işvereni memnun etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı son 20 yılın en yüksek dolar kuru olan yeni taban fiyat, Denizli’de hem işverenler hem de işçiler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı için yeni asgari ücreti 8 bin 506 lira olarak açıkladı. Yaklaşık 3 bin TL’lik zam sonrası en yüksek dolar kuru olan asgari fiyat çok sayıda vatandaş tarafından memnuniyetle karşılandı. Katkı payının 100 TL’den 250 TL’ye yükseltildiğini vurgulayan Denizli patronları ve çalışanları, yeni fiyatın hayırlı olmasını diledi.

İşveren Murat Oğuz, “Asgari ücret artışına sevindik. Hem çalışanı hem de işvereni mutlu etti. Dolara göre güzel bir zam yapıldı. Hem çalışanı hem de bizi düşünmemiz lazım. Beklenti 8 bin TL civarındaydı ama 500 TL fazlaydı, iyi oldu” dedi.

“Piyasaya göre iyi zam”

Yeni asgari fiyatın beklentilerinin üzerinde olduğunu söyleyen Orhan Yılmaz, “Piyasaya göre güzel bir zam oldu. 3-5 ay sonra ürünlerde zam olmasa güzel olur diye düşünüyorum. Ben ve Birçok kişi beklemiyordu. 7 bin TL civarında bir beklentimiz vardı. Tüketiciye başka zam yapılmadı. Onun dışında güzel zam diyebilirim” diye konuştu.

Enflasyon çok fazla yükselmezse açıklanan rakamın yeterli olacağını belirten patron Dilan Beceren, şunları söyledi:

“Asgari ücrete beklenmedik bir şekilde zam yapılmış. Verilen zam bence gayet iyi. Enflasyon ve zamlar çok olmazsa yeterli bir artış olduğunu söyleyebilirim.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu