Ekonomi

Western Digital Hisseleri Yükseliyor

Western Digital’in hisse fiyatı bugün yükseldi

Western Digital Corporation (WDC) hisseleri, Kioxia Holdings Corporation’ın birleşmeyi yeniden değerlendirdiğini bildiren bir haber ajansının Pazartesi günü piyasa açılışından önce değer kazandı.

Kyodo haber servisi, Bain Capital’in yarı iletken şirketleri Western Digital ile Japon Kioxia Holdings arasındaki olası bir birleşmeyi araştırmak için SK Hynix ile yeni görüşmeler başlattığını bildirdi.

Mali analistler bu iki şirketin potansiyel birleşmesini olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyor. Önceki birleşme görüşmeleri, SK Hynix’in anlaşmaya itiraz etmesi nedeniyle geçen Ekim ayında sona ermişti.

Loop Capital analistleri bir raporda, “WDC’nin iki bağımsız halka açık şirkete bölünmesi faydalı bir gelişme olsa da birleşme daha önemli bir gelişme olacaktır” dedi.

Western Digital ve Kioxia Holdings Corporation’dan oluşan birleşik bir şirket, bilgisayar donanımı ve veri depolama segmentinde daha güçlü bir rakip haline gelebilir, operasyonel maliyet tasarrufu sağlayabilir ve pazarda iyi bir konum elde edebilir.

Mali analistler, “WDC ve Kioxia’nın birleşmesi tüm paydaşlar için avantajlı olacak” dedi ve “sektör konsolidasyonunun uzun vadede piyasa koşullarını iyileştireceğini ve bunun da Kioxia ve WDC yatırımcılarına fayda sağlayacağını” ekledi.

WDC hisseleri Pazartesi günü erken işlemlerde %1,5 oranında değer kazandı.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, çevrilmiş ve bir insan editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu