Haber

Türk Devletleri Teşkilatı başsavcılarını ağırlayan Yargıtay’dan açıklama

Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Azerbaycan’da düzenlenen “Ülkelerdeki Yasal Düzenlemeler ve Uygulamalar, Uluslararası Adli Yardımda Karşılaşılan Güçlükler ve Çözüm Yolları” konulu Türk Devletleri Teşkilatı 2. Başsavcılar Kurulu toplantısına katılmak üzere Türkiye’ye geldi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının ikametgahında ve Türk Devletleri Cumhuriyet Başsavcılıkları ile işbirliği içerisinde yürütülmektedir. Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti başsavcılarını kabul etti.

“TARİHE NOT EDİLECEKTİR”

Yargıtay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Akarca, Yargıtay’daki kabulünde Türk dünyasının birlik, beraberlik ve birlikte yaşama arzusunun tarihe not edileceğini ve bu sayede siyasi kalkınmanın hız kazanacağını vurguladı. ekonomik ve kültürel bağlantıların yanı sıra hukuki işbirliği de güçlendirilecektir.

“TÜRK DÜNYASI İÇİN İTİCİ GÜÇ OLACAK”

Adalet alanında karşılıklı bilgi ve tecrübe paylaşımıyla yaratılacak sinerjinin tüm Türk dünyası için itici güç olacağına işaret eden Akarca, ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Birinci Başkan Yardımcısı ve Ceza Genel Kurulu Başkanı Eyüp Yeşil, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Vekili Rıdvan Gündoğdu ve Yargıtay Genel Sekreteri Resepsiyonda Temyiz Kurulu Başkanı Fevzi Yıldırım da hazır bulundu.

serdivanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu