Haber

Özbekistan’ın ünlü şeflerinden her gün 10 bin kişiye Özbek pilavı

Özbekistan’dan gelen ekipler depremden etkilenen bölgelerde arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarını sürdürürken, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev’in talimatıyla Özbekistan’ın ünlü şefleri de Özbekistan’a pirinç pilavı dağıtıyor. Hatay’da her gün 10 bin kişi.

Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası, ‘Gençlik-Gelecek’ Vakfı, Özbek-Türk İşbirliği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Özbek ve Türk sivil toplum kuruluşları ile Özbekistan’ın Türkiye’deki ve Türkiye’nin Özbekistan’daki diplomatik misyonlarıyla uyum içinde. Türkiye’de başlayan insani yardım çalışmaları devam ediyor. 45 tonu ilaç ve tıbbi malzeme, 8 tonu gıda, 90 tonu giyim, ayakkabı, nevresim, yastık, çocuk bezi ve hijyen ürünleri, 250 jeneratör, 900 elektrikli ısıtıcı ve diğer gerekli eşyalar olmak üzere 270 tonu aşkın insani yardım, bugüne kadar deprem bölgelerine gönderilmiştir.

HER GÜN 10 BİN KİŞİYE ÖZBEK PİLASI

Özbekistan’ın ünlü şefleri, depremzedelerin ihtiyaçları doğrultusunda Hatay’ın Ovakent ilçesinde her gün 10 bin kişiye Özbek milli pilavı dağıtıyor. Özbekistan Kültür, Dayanışma ve Dayanışma Derneği’nden (İstanbul) gönüllüler sahada çalışmalarını sürdürürken, 71 Özbek doktor yaralıları tedavi ediyor.

orhaneli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu