Haber

Meral Akşener: Tüm emeklilerin en düşük maaşı asgari ücret olmalı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “İYİ Parti olarak söylediğimiz şu ki, tüm emeklilerin en düşük maaşı asgari ücrettir.” söz konusu.

Partisinin il teşkilatının Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği belediye başkanı adayları tanıtım programında konuşan Akşener, Yozgat’ın Milli Mücadele ve PKK terörüyle mücadelede en çok şehit veren illerden biri olduğunu söyledi.

Akşener, Yozgat’ı kendi memleketi olarak gördüğünü belirterek, “Yozgat 22 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş tacıdır. Peki Yozgat söz verildiği gibi Türkiye’nin marka şehri, Avrupa’nın marka şehri oldu mu hayır. “Yozgat’ta şu anda 17 bin kayıtlı işsiz genç var.” dedi.

Vatandaşlardan yaşadıkları sorunları dinlediklerini ve çözüm için ilgili makamlara ilettiklerini belirten Akşener, şöyle konuştu:

“İktidarsanız sorunları çözersiniz, muhalefetteyseniz kamuoyuna sunarsınız, dikkat çekersiniz. Biz İYİ Parti olarak kurulduğumuz günden beri bunu yapıyoruz. Bütün yerleri dolaştım. Tam 3 yıldır illerde ve ilçelerin yüzde 50’sinde dükkân dükkân gezerek, o dükkânlarda 5 çeşit pansiyon olduğunu öğrendim. Bunu meclis kürsüsünden iktidara ilettiğimizde 5 çeşit pansiyon olmadığını iddia ettiler. diğer emekli maaşları da bir o kadar farklıydı.Sonra öyle olduğu ortaya çıktı.Sizin adınıza bizim iddiamız, talebimiz, isteğimiz en düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olmasıydı.Hani kök maaş diyorlar buna, “Üzerine hiçbir şey koymadı. Sadece dışarıdan, Hazine’den para yatırdı. Bir süre sonra havaya uçup gidecek. YERLİ Partisi olarak söylediğimiz şu ki, tüm emeklilerin en düşük maaşı asgari ücrettir.”

Akşener, konuşmasının sonunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Cengiz Topel Yıldırım’ı tanıttı.

Yıldırım, hemşehrileri aracılığıyla Ankara’da yaşayan Yozgatlılardan oy istedi.

Konuşmaların ardından DÜZGÜN Partisi’nin Yozgat ve ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu