Haber

‘Konya Konteyner Kent’in ilk etabı Hatay’da iftar yemeğinin açılışı

KONYA (İGFA) –İftar programı öncesi Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve protokol üyeleri konteynerleri gezerek Hataylı çocuklara bayram ikramında bulundu.

Açılışta konuşan Konya Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, “Biz Konyalı işadamları olarak yüzyılın felaketinde Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte ‘ne yapacağımıza’ karar verdik. Önce gıdayla başladık, sonra konteyner kentler ve şimdi de kalıcı konutlar üzerine çalışıyoruz. Bu mübarek günlerde bir daha böyle afetlerin yaşanmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kalanlara sağlık ve sıhhat diliyorum. Tekrar tebrik ederim” dedi.

“YAPTIĞIMIZI YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, “Ülkemiz büyük bir felaketle karşı karşıya kaldı. Ancak hem siz Hatay’ın gerçek sahipleri, hem de tüm Türkiye Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız bu durumu ortadan kaldırmak için çok çalıştılar. Konya Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde konteyner şehir yapma kararı aldık. Elhamdülillah biri bitti, ikincisi de bayrama kadar inşallah biter. Elbette bundan sonra da görevimiz devam edecek. Ülke olarak Hatay’ı ve tüm deprem bölgelerini eski günlerine kavuşturmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.”

“İŞLER DÜNYAYA SABIRLA, GÜÇLE, GÜÇLE DÖNECEK İNŞALLAH”

Konya Sanayi Odası Başkanı Mustafa Büyükegen, asrın faciasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, geride kalanlara sabır dileyerek, “İnşallah bu günler de geçer. Sabır, güç ve sabırla. bu işler eski haline dönecek.Çünkü bizim devletimiz güçlü.İrademiz kuvvetli.İnşallah bu irade çerçevesinde hep birlikte eski düzene dönmeye çalışacağız.Tekrar tebrikler” dedi.

Konuşmaların ardından dualar okunarak konteyner kentin açılışı gerçekleştirildi. Ardından Konya Konteyner Kent’e yerleştirilen Hatay’daki depremzedeler için iftar programı düzenlendi ve çocuklara yönelik etkinlikler gerçekleştirildi.

ulukisla-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu