Haber

İYİ Parti Kurucu Kurul Üyesi Emine Küçükali istifa etti: Milletimizin umutlarını yıktık

Seçimin ardından Uygun Parti’de başlayan yaprak dökümü devam ediyor. Bazı örgütlerin yanı sıra UYGUN Partisi 27. dönem İzmir Milletvekili ve Genel Önderlik Başdanışmanı Aytun Çıray ile ÂLÂ Partisi’nin kurucusu ve 27. dönem İstanbul Milletvekili Ahat Andican dün partisinden istifa etti.

“TALEPLERİMİZİN BAŞARISIZ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Son olarak DÜZGÜN Parti Kurucular Meclisi ve Genel Yönetim Kurulu Üyesi Emine Küçükali, çirkin bir açıklamayla partisinden istifa etti. Emine Küçükali de sosyal medya hesabından şu sözleri paylaştı: “2015 yılında kutuplaşan Türk siyasetini içinde bulunduğu çıkmazdan çıkarmak için inanç ve güvenle yola çıktık. millete, evlatlarımıza umut olup, ülkemize barışı getirecek adımlar atalım.Vefa yerine liyakat, dar takımlar yerine toplumun tüm kesimlerini kucaklamaya, bir milletin bir parçası yerine milletin tamamına hizmet etmeye karar verdik. seçmen, büyük Türk ülküsüne tereddütsüz bir yürüyüş yapmıştık. oy, yerel oyKongre ve kongrelerde günü kurtarma çabalarının tartışmalarımızı sekteye uğrattığını üzülerek gördük.

“GÜCÜ ELEŞTİRDİĞİMİZ HER NOKTADA ONLARI SEVİYORUZ”

İktidarı eleştirdiğimiz her noktada onlara benzediğimizi, ülkemiz için istediğimiz katılımcı, demokratik ve adil yönetim süreçlerini hayata geçiremediğimizi üzülerek ifade etmek durumundayız. İstişare süreçleri yerine dar ekiplerin bitmeyen dedikodularında boğulmak zorunda kaldık. Partimiz, seçmenimiz ve milletimizle ilgili kaygılarımız ittifak ortaklarımız tarafından görmezden gelindi, oyalandık. Dayatmalara yenik düştük, itirazlarımızı aşağıladık ve sonunda milyonlarca seçmenle birlikte “kaybettik”. Bu noktada milletin ne istediğinden çok “siyasetin tanrılarına” kimlerin kurban edileceğine odaklandık.

“MİLLETİN UMUTLARINI DÜŞÜRDÜK”

Kısacası tezimize vurulduk, milletimizin umutlarını yıktık. Bu süreçte elimden gelenin en iyisini yaptığım, ilçeden ilçeye, sokaktan sokağa, kapı kapı çalıştığıma, maddi ve manevi yükümlülüklerimi yerine getirdiğime olan inancımla; Artık milletim için verdiğim mücadeleye adadığım gücü parti içi çekişmelere, erlere, bekçilere, dağıtımdan gelenlere, kısacası benimle aynı yolda yürüyemeyenlere harcamayacağım. Bizler inandığımız yolda yürümeye çalışırken, siyaseti bir değerler bütününün sözü ve eylemi olarak görürken, öngörülemez sorunlarla karşı karşıya kaldık. Parti bürokrasisinin siyasete hakimiyetini, emeğin kutsallığına dayalı para ve çıkar tercihini, tek vasfı akraba yakınlığı olanların “başkaları adına utanarak” ışık hızıyla zemin kazanmalarını gördük. .

TÜM GÖREVLERİMDEN İSTİFA ETTİM

Tüm bunların yanı sıra, mücadelemize ve ideallerimize emek ve emekle omuz veren teşkilatımızın her kademesindeki herkese teşekkürü bir borç bilirim. Gönlümüzün hayallerimizden daha büyük olduğunu hatırlatarak, milletimizin ve devletimizin aydınlık yarınlarının doğmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Yukarıda saydığım ve izah ettiğim sebepler ile vicdanım daha mahfuz kalan diğer hususları da değerlendirerek, gördüğüm ihtiyaç üzerine, Kurucu Kurul Üyeliği, Genel Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yetkili Taraf Parti Üyeliği’nden istifa ediyorum. Büyük Türk Milletine saygıyla sunarım.”

İşte o açıklama:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu