Haber

GÜZEL Parti’den “Kılıçdaroğlu” itirafı

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, partisinin CHP’li hamlesinin kendilerine zarar verdiğini savunarak, yerel seçimlerde AK Parti ve MHP ile ittifak yapılması gerektiğini söyledi. YETERLİ Parti Sözcüsü Kürşad Yavaşlı ise Hatipoğlu’nun açıklaması için, “Söylenen bu görüş milletvekilimize aittir. Bu görüş partimizin kurumsal kimliğini temsil etmemektedir.”dedi.

İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, ittifak yapmanın karşılıklı fedakarlık gerektirdiğini belirtti. “Hem CHP hem de İYİ Parti kanadında bu fedakarlıklar yapıldı. Ben bu fedakarlıkları kayıp değil kazanç olarak görüyorum. İYİ Parti olarak CHP ile ittifak yapmak sağcı seçmeni ikna etmemizi çok zorlaştırdı. Ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu’nun sınırları da “Hedef kitlemiz HDP yakınlaşmasının uzamasını beğenmedi. Bütün bu fedakarlıklar seçimleri kaybettiğimiz için bir kayıp olarak kaldı.”söz konusu.

Edizgil, yaklaşan yerel seçimler hakkında da konuştu. “Aksi söylenmedikçe tüm seçim bölgelerinde aday göstereceğiz. Yerel örgütlerin herhangi bir partiyle ittifak yapıp yapmamaya kendi başlarına karar vermesi mümkün değil.”söz konusu.

KAYNAK: CUMHURİYET GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu