İş

GTech, yazılım sektörüne nitelikli iş gücü sağlamaya devam ediyor

Finansal teknolojiler ve analitik bahislerinde hem yurt içi hem de yurt dışındaki müşterilere katma kıymetli tahliller ve eserler sunan GTech; yazılım kesimine nitelikli iş gücü sağlamaya devam ediyor.

GTech; 22 yıldır müşterilerinin dijital dönüşümlerine liderlik ederken içinde bulunduğu dalı geliştirmeyi ve ehil insan kaynağı meselesine tahlil yaratmayı sorumlulukları ortasında görüyor. Bu emelle 8 yıldır GTech Akademi’de verdiği eğitimler ile üniversiteden yeni mezun gençleri kesime hazırlıyor. Dalın muhtaçlıkları ve beklentileri doğrultusunda kendilerini geliştiren gençler GTech Akademi’den mezun olur olmaz iş hayatına adım atıyor.

GTech, son olarak bu toplumsal sorumluluk açılımına bir yenisini daha ekleyerek Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) ve İstanbul Kalkınma Ajansı dayanağıyla başlatılan Meslek Liselerinde Yazılım Eğitiminin Hami Yazılım Firmaları ile Desteklenmesi (Melyaz) projesinde yer alıyor.

Melyaz, bilişim teknolojileri alanlarında eğitim gören gençlerin teknik kabiliyetlerini yazılım kesiminin muhtaçlıkları doğrultusunda geliştirmeyi hedefliyor. Yazılım dalında artan nitelikli işgücü gereksinimini sistemli olarak karşılamayı amaçlayan proje; teknik liselerin yenilikçi eğitimler ve uygulamaların yapıldığı merkezler haline gelmesi için yazılım dalını bir ortaya getiriyor. Melyaz Projesi; 20 mesleksel ve teknik anadolu lisesini 20 hami yazılım firması ile eşleştiriyor. Proje kapsamında hami firmalar ortasında yer alan GTech; 11. sınıf öğrencilerinin okuduğu müfredatın zenginleştirilmesine ve 12. sınıf öğrencilerine zarurî staj imkânı sağlayarak gençlerin mezun olduklarında iş hayatına hazır hale gelmelerine katkıda bulunuyor. GTech bu proje ile gençlerin yetkinliklerini geliştirirken tıpkı vakitte istihdam edilmelerine de takviye sağlıyor.

Şirketlerin sürdürülebilirliği ve rekabet üstünlüğü için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu söyleyen GTech Kurucu Ortağı ve CEO’su Mine Taşkaya, “Ancak bu talebi karşılayacak nitelikli insan gücü ne yazık ki tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de kâfi değil. Bölümümüzün bu açığına tahlil olarak 8 yıldır GTech Akademi ile üniversite öğrencilerini kesime hazırlıyor, geleceğin teknik önderlerini yetiştiriyoruz. Artık ise YASAD’ın İstanbul Kalkınma Ajansı iş birliğiyle başlattığı Melyaz Projesine katılarak meslek lisesi öğrencilerimizin elinden tutuyoruz. Bu projeyi, hem meslek liselerinin gelişimi hem de kesimimizin nitelikli eleman gereksinimine kaynak sağlaması açısından çok kıymetli buluyorum. Melyaz projesi ile teknoloji bölümünde çalışmayı hedefleyen gençlerimiz okulda aldıkları akademik eğitimin üzerine bölümün gereksinim duyduğu yeni kuşak teknolojileri uygulamalı olarak öğrenme fırsatı yakalayacak böylelikle meslek hayatlarının başlangıcında iş akış süreçlerine süratle adapte olabilecekler. Uzman takımımız ile bu tecrübemizi genç yeteneklere aktarmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Melyaz projesi kapsamında eşleştikleri Atatürk Çağdaş Ömür Çok Programlı Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden GTech grubu, okul yetkililerleri ile bir ortaya gelerek proje ayrıntılarını ve öğrencilere meslekleri için takviye olabilecekleri bütün mevzularını görüştüler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu