Haber

Gökhan Zan: Adını AFAD’a yazdıramayanlar çadır alamıyor maalesef.

Maraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremin ardından kurtarma çalışmalarına katılan eski milli futbolcu Gökhan Zan, memleketi Hatay’da çadır temin ettiği için zulüm yaşandığını belirtti. Zan, “AFAD’a adını yazdıramayanlar maalesef çadır alamıyor. Burada ulaşım çok zor, insanların arabası yok, alan çok büyük, AFAD’ın olduğu bölgeye gitmek imkansız. .”

Gökhan Zan, çadırların sadece AFAD’a kayıt yaptıranlara verildiğini belirtti. FOX TV’yeİfadesinde şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Antakya’dayım. Çadır dağıtımı başladı. Çok şükür buradaki askerlerimiz halkımıza çok yardımcı oluyor. Ancak burada bir eksik var: Adını AFAD’a tescil ettiremeyenler ne yazık ki çadırlarını alamıyor. Burada ulaşım çok zor, insanların arabası yok, alan çok geniş, AFAD’ın olduğu bölgeye gitmek imkansız. Ancak sadece isim yazabilenler alabilir. Geri kalanlar çok mağdur… Talebimiz nedir AFAD yetkililerinden, devlet yetkililerinden, İçişleri Bakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının genel başkanlarından, milletin ne kimliği var, yok. Bunu engelleyemeyiz. Herkes isim verir, bir isim üzerinden 3-4 kez alabilirler. Bunu karşılayamayan birçok insan var ve acı çekiyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu