Haber

FromSoftware’in yeni oyunu Armored Core VI, ruhlar gibi olmayacak

Yabancı basına verdiği bir röportajda Hidetaka Miyazaki, Amored Core VI’ya ruh benzeri unsurlar eklemek için “bilinçli bir çaba” olmadığını söyledi. Pekala, Souls benzeri bir oyun ne anlama geliyor? Ruh benzeri nedir? Detaylar burada…

ARMORED CORE VI SOULS GİBİ BİR OYUN OLMAYACAK

The Game Awards 2022 Yılın Oyunu ödülünü kazanan Elden Ring’i geliştiren ruh benzeri oyun türleriyle ünlü video oyun geliştiricisi FromSoftware, yeni oyunu Armored için ruh benzeri oyun türü olmayacağını duyurdu. Çekirdek VI.

Miyazaki, yeni oyunun bir “yeniden başlatma” olduğunu ve oyunu oluşturmak için büyük ölçüde genişletilmiş kaynaklardan yararlandığını söyledi. Masaru Yamamura, “yeni bir hikaye” olacağını ancak oyunun da zor olacağını sözlerine ekledi.

ARMORED CORE VI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Armored Core VI, 2023’te PC, PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S için piyasaya sürülecek.

SOULS-LIKE OYUN NEDİR?

Souls-like, yüksek zorluk seviyeleri, çevre aracılığıyla hikaye anlatımı ve genellikle souls-like veya souls gibi karanlık fantezi atmosferleri ile bilinen aksiyon rol yapma oyunlarıdır.

Souls benzeri oyunların kökeni, FromSoftware tarafından geliştirilen ve Hidetaka Miyazaki tarafından tasarlanan, temaları ve oynanış mekanikleriyle benzer birçok oyuna doğrudan ilham veren Souls video oyunu serisine dayanmaktadır.

Souls serisini oluşturan oyunlar, FromSoftware tarafından geliştirilen Demon’s Souls (2009), Dark Souls (2011), Dark Souls II (2014) ve Dark Souls III (2016) oyunlarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu