Ekonomi

Franklin Resources 2. çeyrekte gelirlerini artırdı, kazançlarını hafifçe kaçırdı

SAN MATEO, Kaliforniya – Küresel bir yatırım yönetimi firması olan Franklin Resources, Inc. (NYSE: BEN), analist beklentilerini 0,02 $ ile hafifçe kaçırarak hisse başına 0,56 $ ikinci çeyrek kazancı bildirdi. Bununla birlikte, şirketin çeyrek geliri 2,15 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 1,66 milyar dolarlık konsensüs tahminini aştı.

Şirketin 31 Mart 2024’te sona eren çeyrek için düzeltilmiş net geliri, bir önceki çeyrekteki 328,5 milyon dolardan ve geçen yılın aynı çeyreğindeki 316,7 milyon dolardan hafif bir düşüşle 306,6 milyon dolar oldu. Franklin Resources ayrıca bir önceki çeyrekteki 417,0 milyon $’a kıyasla ve yıldan yıla (YoY) 440,2 milyon $’lık bir düşüşle 419,6 milyon $’lık düzeltilmiş işletme geliri bildirdi.

Başkan ve CEO Jenny Johnson, şirketin performansını müşteri ilişkilerini derinleştirme ve çeşitli varlık sınıfları ve coğrafyalarda olumlu katkılarla firmayı çeşitlendirme çabalarına bağladı. Şirketin 6,9 milyar dolarlık uzun vadeli net girişinin altını çizen Johnson, sabit gelir, çoklu varlık ve alternatif varlıkların girişlere öncülük ettiğini belirtti.

Putnam Investments’ın satın alınmasının da şirketin yatırım yeteneklerine ve sigorta ve emeklilik kanallarındaki varlığına önemli bir katkı sağladığı belirtildi.

Olumlu gelir sonuçlarına rağmen Franklin Resources’ın faaliyet gelirleri bir önceki yıla göre %49 azalarak 129,3 milyon $’a, net gelirleri ise %36 azalarak 124,2 milyon $’a geriledi. Şirketin faaliyet marjı da geçen yılın aynı çeyreğindeki %13,2’den %6,0’ya geriledi.

Yönetilen toplam varlıklar (AUM), büyük ölçüde Putnam Investments’ın satın alınması ve olumlu net piyasa değişiklikleri nedeniyle çeyrek boyunca %13 artarak 1.644,7 milyar dolara yükseldi. Şirketin kurumsal boru hattı da kazanılmış ancak fonlanmamış görevlerde yaklaşık 20 milyar dolara ulaştı.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu