Haber

Erdoğan: Yetimlere ses olmaya devam edeceğiz

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Cumhuriyetin kuruluş amacı, Gazi Mustafa Kemal’in deyimiyle “yetimlerin yetimi” olmaktır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında şunları söyledi: “Bugün Türkiye Cumhuriyeti, Gazi’nin arzuladığı gibi, bölgesinde ve dünyada ‘yetimlerin kimsesi’ olmayan bir ülkedir.”

Erdoğan, “Balkanlar’dan Kafkasya’ya, Karabağ’dan Afrika’ya, Türkistan’dan Filistin’e, nerede gözyaşı döken mazlum, mazlum, muhtaç bir insan varsa, yardıma koşan, elinden tutan, onu ayağa kaldıran ve ayağa kaldıran Türkiye’dir. dertlerine derman olur.” Bu duruşu daha önce Kore’de, Kıbrıs’ta, Irak’ta, Suriye’de, Libya’da, Yemen’de ve en son da Karabağ’da gösterdik. Bugün Gazi’nin “kimse dokunamaz” dediği Filistin ve Gazze için de aynı dirayetli duruşu sergiliyoruz. Gazze halkına yardım etmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz gün 1,5 milyondan fazla kişinin katılımıyla gerçekleşen Büyük Filistin Mitingi de bunun bir parçasıydı. Tarih bilinci olmayan, Gazi Mustafa Kemal’in çabalarını bilmeyen, Cumhuriyetin neden kurulduğunu anlamayan bazı kişiler farklı niyetler arasa da biz sadece o gün Filistin’le dayanışmamızı gösterdik. “Atatürk Havalimanı’ndaki o mükemmel birliktelikle Cumhuriyetimizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal’in ruhunu kutladık. İnşallah bundan sonra da hiçbir ayrım yapmadan “yetimlerin kimsesi” olmaya devam edeceğiz.” .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu