Haber

Elazığ Belediyesi Yüzyılın Hamlesi Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporcuları ödüllendirdi

Elazığ Belediyesi’nin 28 Ekim’de başlattığı Yüzyılın Hamlesi Satranç Turnuvası’nda dereceye giren sporculara Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından ödül verildi.

Elazığ’ın tanıtımında büyük önem taşıyan Cumhuriyetin 100. Yılı ve Türkiye Yüzyılı temasıyla 28 Ekim’de başlayan Yüzyılın Atağı Uluslararası Satranç Turnuvası tamamlandı. Turnuvaya Rusya, İran, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelerden başta yerli sporcular olmak üzere toplam 322 sporcu katıldı. Türkiye Satranç Federasyonu’nun farklı illerden görevlendirdiği hakemlerin gözetiminde gerçekleştirilen maçlar bugün itibariyle tamamlandı. Satranç turnuvasında dereceye giren başarılı sporculara ödülleri Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları tarafından verildi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, il dışından gelen çok değerli konukları ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Elazığ’ımız, binlerce yıllık geçmişi olan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış antik Harput kentinin mirasçısıdır. Elazığ çok önemli bir şehirdir. bizim için değerli ve özel bir sevgidir. Elazığ da bizim kıymetlimizdir.” Toplumumuza katkı sağlamak amacıyla Elazığ’ın daha gelişmiş, müreffeh bir şehir olması, yaşanabilir iller arasında ön plana çıkarılması için grubumuzla birlikte tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sosyal projelerimizi gerçekleştirmek amacıyla altında bulunduğumuz çatı Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’nin bir tarafındadır. “Öte yandan Cumhuriyetimizin 100. Yılı anısına Yüzyılın Saldırısı mottosuyla Kitap Fuarı ve satranç turnuvasını 332 sporcunun katılımıyla 6 gün boyunca sürdürdük. Satranç turnuvasına katılan tüm sporcularımıza canı gönülden şükranlarımı sunuyorum” dedi. – ELAZIĞ

haber-akoren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu