Haber

ÇANIN İÇİNDEKİ KÜRE ŞİKAYETİYLE GİDİYOR, KÜÇÜK ALTTAN 3.5 KG URCULA ÇIKARILDI

ERZURUM’da Demir Çelik (37), karnında büyüyen şişlik nedeniyle 4 saatlik operasyonla ince bağırsağından 3,5 kilo tümör çıkardı. Sağlığına kavuşan Çelik, “Yeniden doğmak üzereyim” dedi.

Palandöken ilçesinde kahvehane işleten evli ve 4 çocuk babası olan Demir Çelik, midesinde büyüyen şişlik nedeniyle Erzurum Şehir Hastanesi’nde muayene oldu. Yapılan tetkiklerde ince bağırsağında 3.5 kilo tümör olduğu tespit edilen Çelik, Dr. Mehmet Hamdi Sakarya tarafından ameliyat edildi. Yaklaşık 4 saat süren ameliyatın ardından sağlığına kavuşan Çelik, yaşadıklarını anlattı. Karın ağrısı, bulantı ve şişlik şikayeti ile Erzurum Şehir Hastanesi acil servisine başvurduğunu belirten Çelik, “Yapılan tetkik ve tetkikler sonucunda Cerrahi Onkoloji servisine sevk edildim. Servis hekimi Hamdi Sakarya, şunları söyledi: ince bağırsağımın yırtılmak üzere olduğunu ve acilen ameliyat olmam gerektiğini söyledi. bağırsaktaki tümör alınınca kendimi çok rahat hissetmeye başladım. “Doğmak üzereyim” dedi.

Erzurum Kent Hastanesi Cerrahi Onkoloji Uzmanı Dr. Mehmet Hamdi Sakarya, Hastanın ince bağırsağında bulunan tümör belirgin belirti göstermeden 36x28x26 cm boyutuna ulaştı ve karında tıkanma sonucu karın bölgesinde çürüme ve formda delinmelere neden oldu. çevreleyen bağırsakları da dahil ederek ölümcül bir klinik tablo oluşturuyor. Bu tür olaylar ince bağırsakta belirgin olarak görülür. 4 saatten fazla bir sürede çoklu organ rezeksiyonu gerçekleştirdiğini ve çok nadir görülen ince bağırsaktaki tümörü çıkardığını söyledi.

eyupsultan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu