Ekonomi

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan: İstikrar ve güven ekseninde yatırım, üretim ve istihdam politikalarımızı daha güçlü uygulayacağız.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ekonomiUyum Konseyi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Yatırım, üretim ve istihdam politikalarımızı istikrar ve güven ekseninde daha güçlü uygulamak için gelecek planlarımızı görüştük.”

Ekonomik Uyum Konseyi, Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da katıldı. 3 saat süren toplantıda ekonomide son dönemde yaşanan gelişmeler ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar masaya yatırıldı. Toplantının ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Bakan Işıkhan, “Ekonomik Koordinasyon Kurulu toplantımızı Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz başkanlığında gerçekleştirdik. İstihdam politikaları istikrar ve güven ekseninde daha güçlü.”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Strateji ve Bütçe Lideri İbrahim Şenel. katıldı. Öte yandan, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da heyet üyesi olmadığı halde davet üzerine toplantıda hazır bulundu. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu