Haber

Büyükşehir Belediyesi itfaiyeyi güçlendiriyor. İtfaiyeci olmak için 250 aday canla başla çalıştı

Büyükşehir Belediyesi itfaiye teşkilatını güçlendiriyor

İtfaiyeci olmak için 250 aday canla başla çalıştı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını güçlendirmek amacıyla 50 yeni itfaiyeci alımı yapıyor. Başvuruları tamamlanan ve mülakata davet edilen 250 aday sözlü ve uygulamalı sınavlardan geçti.

Büyükşehir Belediyesi, doğal afetlere, yangınlara ve trafik kazalarına profesyonel ekiplerle anında müdahale etmek amacıyla itfaiye teşkilatını güçlendirmeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi 50 yeni itfaiyeci için ekip açarak başvuru sahipleriyle görüştü. İtfaiye İstasyonu’nda gerçekleştirilen mülakatta adaylar güçlü parkur üzerinde yoğun bir şekilde çalıştı. Adayların İtfaiye ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve Yangınla Mücadele, İtfaiye ve Sivil Savunma önlisans programlarından mezun olmaları ve en az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Sözlü ve uygulamalı sınavları başarıyla tamamlayan adaylar itfaiyeye girmeye hak kazanacak.
250 ADAY İTFAİYECİ OLMAK İÇİN YARIŞTI
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Demir, itfaiyeci alımına ilişkin yaptığı açıklamada, kentte yaşanan yangın, su baskını ve doğal afetler nedeniyle itfaiye teşkilatının güçlendirilmesinin önemine vurgu yaptı. Demir, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in öncelikleri doğrultusunda 128 itfaiyeci alımı için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından izin istedik. Ancak bakanlık sadece 50 kişiyi işe alma izni aldı. Bu kapsamda 250 itfaiye ve sivil savunma okulu mezunumuzu sınava davet ettik. Adaylar mülakat sürecinin ardından belirlenecek” dedi.
ZORLU SINAV
Demir, mülakatlarda adaylara hem sözlü hem de uygulamalı uygulamalardan oluşan bir sürecin uygulandığını belirterek, “Adayların sınavlarda karşılaşabilecekleri zorluklara hazırlıklı olmaları amacıyla İtfaiye Müdürlüğümüz tarafından aslına yakın bir kurs oluşturuldu. yangın ve doğal afetlerle mücadele. Adaylarımız zorlu bir sınavdan geçti. Hak eden kazanacaktır. “Antalya İtfaiyemiz Türkiye’nin herhangi bir yerinde meydana gelebilecek afetlerde en donanımlı ekip olarak her zaman hizmet vermeye hazır olacaktır” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu