Haber

AK Parti üyesi Özhaseki, “Arabaşı” programında konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Milli meselelerimiz, bayrağımız, ezanımız, vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda hepimizin hemfikir olması gerekiyor” dedi. dedim.

Kayseri Yozgatlılar Federasyonu tarafından bir restoranda ‘Araba’ programı düzenlendi.

Federasyon Genel Başkanı Deniz Çağan, Yozgatlıların ‘Arabaşı’ etkinliğinin ortasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Seçildikleri günden bu yana çok değerli çalışmalar yaptıklarını belirten Çağan, spor, ekonomi, burslar ve çeşitli yardımlar konusunda milletvekilleri ve oda başkanları gibi birçok kişiyle değerli görüşmeler yaptıklarını da ifade etti.

Özhaseki ise Kayseri’nin büyükşehir olduğuna dikkat çekerek, “Çevre illerden kardeşlerimiz buraya geliyor. Biz de onları seviyoruz. Gelen arkadaşlarımızın hepsi bizim değerlerimizi taşıyor. Dünyaya bakıyorlar. , bizim gibi düşün ve yaşa.İşte bu yüzden Kayseri’de herkes ortada.Sevme kültürüyle barışma kültürü var.” dedim.

Mevlana’nın sözlerini hatırlatan Özhaseki, şunları söyledi:

“Aynı yerde doğup aynı dili konuşmayan ama aynı duyguyu paylaşanların anlaştığını söylüyor. Aynı duyguları paylaşmanıza da çok sevindik. Zor bir dünyada yaşıyoruz. Zor bir coğrafya. Elbette kendi çevremizde her türlü hareket olabilir. Dünya görüşlerimiz olabilir. “Hayat açısından bazılarımız muhafazakar bir hayatı tercih edebilir. Bazılarımız daha modern bir yaşamı tercih edebilir. Başımız belada ama milli sorunlarımız, bayrak, ezan sorunu, vatanın bölünmez bütünlüğü konusunda hepimizin hemfikir olması gerekiyor.”

Milli hedefler doğrultusunda hareket etmenin önemli olduğunu belirten Özhaseki, “güçlü Türkiye”nin gölgesi altında hep birlikte barış içinde yaşamayı diledi.

Programa Yozgat ve çevre illerden milletvekilleri, belediye başkanları ve Yozgatlılar katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu