Sağlık

AB’de “Türk Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı” anlatıldı

Ege Üniversitesi (AB) Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve Yeşilay İzmir Şubesi “Türkiye’de Bağımlılıkla Mücadele Programı” kapsamında “Teknoloji Bağımlılığı Nedir?” İddialı bir sunum yapıldı.

EÜ Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Atıf Akgün, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü Sosyal, Ekonomik ve Siyasi Menfaatler Daire Başkanı Prof. Dr. Vefa Kurban görevi devralır.

Etkinlikte konuşmacı olarak yer alan Yeşilay İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Sıhhat, teknoloji bağımlılığının nedenleri ve bu bağımlılığı azaltmak için çözüm önerileri hakkında bilgi verdi. Teknoloji bağımlılığında ciddi bir artış olduğunu vurgulayan Sıhhat, “Teknoloji bağımlılığı noktasında birçok kişi yardım alıyor. Sadece gençlerde değil yaşlılarda da bağımlılık yapabilir. “Teknoloji bağımlılığı dikkat süresini tüketti, insanlar artık eskisi gibi uzun videolar izleyemiyor.” Sunumun sonunda teknoloji bağımlılığından kurtulma önerilerini ortaya koyan Sıhhat, “Yavaş ama istikrarlı bir şekilde azaltın, oyunu spor, hobi gibi alanlarla doldurun. Teknolojinin zararlarının sizden neler aldığını değerlendirin ve gerekirse uzman yardımı alın. Sıhhat, etkinliğin sonunda katılımcıların sorularını yanıtladı.

TDAE Daire Başkanı Prof. Dr. Vefa Kurban, Yeşilay İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Sağlık’a “Teşekkür Belgesi” takdim etti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu